Chcesz się z Nami skontaktować? Interesuje Cię współpraca biznesowa?

E-mail: info@timeforcoffee.pl

Image Alt

Time For Coffee

Jak przechowywać kawę w domu?

Czy kawę można przechowywać w lodówce? Kiedy zmielić ziarna kawy? Wiele czynników ma wpływ na to, jak będziemy przechowywać kawę w domu! Dzisiaj przybliżymy Wam kilka filarów prawidłowego przechowywania.

Wiele osób przechowywanie kawy traktuje dosyć powierzchownie i nie zwraca uwagi na to, w jakich warunkach i gdzie się ona znajduje w naszym domu czy biurze. Mogłoby się wydawać, że po zakupie już wszystko jedno, gdzie położymy kawę, będzie ona zawsze smakować tak samo, a proces palenia rozwiązał wszystkie nasze problemy. Nic bardziej mylnego! W pierwszej kolejności należy rozdzielić dwa rodzaje kawy: mieloną oraz ziarnistą. To przede wszystkim rodzaj warunkuje okres przechowywania, chociaż są również bardziej uniwersalne zasady, które przydadzą nam się w każdym wypadku. Warto mieć na uwadze fakt, że zadbanie o prawidłowe warunki przechowywania pozwolą nam zaoszczędzić pieniądze i przy okazji ograniczą marnowanie jedzenia czy też innych produktów.

JAK PRZECHOWYWAĆ KAWĘ W DOMU?

Świeżo, czyli dobrze!

W przypadku kawy ziarnistej zasada zachowania dobrego smaku przez cały okres przechowywania kawy jest dosyć prosta. Im mniejszy czas między zmieleniem, a konsumpcją tym lepszy oraz pełniejszy smak. Zalecane jest, aby mielić kawę bezpośrednio przed spożyciem lub przechowywać dwie gotowe porcje. Uchroni nas to przed utlenianiem i utratą smaku kawy. Kawa mielona w porównaniu z kawą ziarnistą ma większy obszar utleniania i szybciej uwalniania dwutlenek węgla. To też sprawia, że zdecydowanie szybciej traci ona swoje walory smakowe, więc skuteczne przechowywanie w odpowiednich warunkach jest szczególnie ważne.

JAK PRZECHOWYWAĆ KAWĘ W DOMU?

Suche i ciemne warunki przechowywania

Ogólne warunki przechowywania zalecają, aby kawę przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła słonecznego. W Time For Coffee dostarczamy naszą kawę w szczelnych opakowaniach, które same w sobie pomagają prawidłowo przechowywać kawę. Jeśli kupujecie kawę ziarnistą i zastanawiacie się jak przedłużyć jej świeżość, to możecie rozważyć przechowywanie kawy w zamrażalce. Brzmi abstrakcyjnie? Na pierwszy rzut oka zapewne tak, ale podzielenie dużej paczki kawy na mniejsze porcje i zamrożenie może przedłużyć jej żywotność nawet o kilka miesięcy.

Zobacz nasze polecane produkty

Post a Comment